Meditace a praxe všímavosti

Meditace a praxe všímavosti


Místo: Františkánská 6, Brno (2. patro, zvonek - PhDr. Vojtěch Černý)
Cena: 100 Kč / večer

Podmínky účasti: Meditační cvičení, která v rámci našich setkání budeme praktikovat, nejsou vhodná pro osoby s psychiatrickým onemocněním, především pro osoby se schizofrenií a bipolární poruchou.

O této akci:

Tato meditační skupina je otevřená pro širokou veřejnost. Není formální součástí žádného náboženství ani ideologie. Je otevřená všem, kteří hledají způsob jak spočinout uprostřed čím dál rychlejšího žití; jak lépe vnímat sami sebe i svět kolem v každém okamžiku a být tak v opravdovějším spojení se sebou samými i s druhými lidmi. Postupným tréninkem se naučit přenést tyto dovednosti do běžného života. Získat tak přístup - vždy a všude - k načerpání nových sil, ke zklidnění mysli, ke zlepšení koncentrace, k rozvoji soucitu a intuice, ale také k přirozenějšímu usínání a ke klidnějšímu spánku. Praxe všímavosti a meditace vede k probuzení do více přítomného a plněji prožívaného bytí.

Na meditační večer můžete přijít jednorázově nebo můžete chodit pravidelně - záleží jen na vás. Každé večerní setkání má stejnou základní strukturu, ale může se tematicky lišit. Někdy je doplněno vizualizacemi zaměřenými na konkrétní téma, jindy podpůrným dechovým něco tělesným cvičením. Základ je však vždy stejný - meditace s praxí všímavosti.

Na začátku se naladíme (např. prostřednictvím qi-gongových technik) na své tělesné prožívání, na svůj dech a na skupinu, se kterou se pro tuto chvíli setkáme. Poté 30 minut strávíme meditací. Meditace je přinejmenším na začátku řízena, pak je prostor pro bytí sám se sebou, s řízeným zakončením meditace. Meditace je vždy vedena tak, aby byl každý účastník schopen cvičení nebo meditaci praktikovat i sám.

Na konci je možné se podělit o zážitky, zkušenosti, je prostor i pro případné otázky. Společné meditace mají ve srovnání s meditací o samotě velký přínos právě ve sdílení, ve vzájemné podpoře a sdílení prostoru, v možnosti poznat přátele s podobným vnímáním světa, s podobným nasměrováním a prožíváním. Společné sdílení je něco, co nás může také někdy vyvést z iluze, kterou si snadno o samotě vypěstujeme a pak jsme konfrontování s odrazem v zrcadle druhých.

Kurzu se obvykle účastní 4-10 účastníků.

 

Délka trvání

1 hodina (někdy přetáhneme, když se déle sdílí, povídá, nebo jsou otázky)

 

Cena

Jednotlivé večery - 100 Kč (platí se hotově na místě)

 

Místo konání

Františkánská 6, 602 00 Brno
2. patro v podkroví (nad Dobrou čajovnou)
zvonek "dr. Černý - klinický psycholog"

 

Den a čas konání
každé úterý od 18:00 do 19:00 
PO PŘESTÁVCE začínáme opět od 29. září 2020.
​(všechny platné termíny jsou vždy vypsány v aktuálních akcích)

 
Přihlášky
Pokud se chystáte přijít poprvé, je potřeba se předem přihlásit.
Přihlašovací formulář najdete vždy u konkrétního termínu v aktuálních akcích.

 

Co s sebou?


Lektorky:

Mgr. Kateřina Černá Grofová
Praxi meditace, všímavosti a milující laskavosti se věnuje od roku 2001. Absolvovala řadu intenzivních meditačních ústraní pod vedením zenových mistrů a učitelů. Kromě toho se věnuje tématu doprovázení umírajících s využitím praxe soucitné přítomnosti. (Více informací: www.nakoncidechu.cz)

Všechny aktuální akce Všechny aktuální akce
Nejbližší akce:  (kompletní seznam akcí najdete zde)
Co nabízíme:
Kde nás najdete:
CERVOY, s.r.o.
PhDr. Vojtěch Černý, Ph.D.
Františkánská 6
602 00 Brno
MailChimp
Zasílání pozvánek na akce:
Přejete si dostávat pozvánky
na námi pořádané konstelace,
semináře a kurzy?
Přihlaste se k jejich odebírání zde.
 © CERVOY, s.r.o.   |   Tel.: 542 214 701   |  E-mail: info@cervoy.cz